Gas SAE 15W-40

Gas SAE 15W-40

GALAX GAS 15W-40 - 4лит

Мултиградно минерално моторно масло наменето за подмачкување на мотори за патнички автомобили кој како погонско гориво користат LPG , TNG или бензински мотори.

Предности

  • Обезбедува одлична контрола на створање наслаги на моторот, оксидација на маслото и абење на моторот на висока работна температура, карактеристично за мотори кој котистат TNG
  • Одлични нискотемпературни особини

Задоволува спецификации и класификации; SAE J300 (15W-40), API SL/CF, ACEA A3-02/B2-98 izd.2.


Пакување: во пластична канта од 1лит и лимено буре од 180kg.


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 2015
  • Код: Gas SAE 15W-40
  • Достапност: На залиха