TRAKTOL MHT SAE 15W-40

TRAKTOL MHT SAE 15W-40

Минерално супер трајтриско универзално масло (STOU) наменето за подмачкување на склопиви на земјоделска механизација: мотори, трансмисија, хидраулични системи и мокри кочници.

Обезбедува сигурена и долготрајна работа на моторот, останатите делови на тракторот и други  земјоделски машини во сите услови на експлоатација.

ПРЕДНОСТИ:

  • Поседува добра оксидациона стабилност
  • Обезбедува непрекината заштита у сите услови на експлоатација
  • Го минимизира стварањето на наслаги и лакови при сите работни температури
  • Одлиќна филтрабилност
  • Примена на специјално модификатори  за триење во формулација овозможува постојано и безшумно кочење

Задоволува спецификации: SAE J300 (15W-40), API CD/SE, API GL-4, ZF TE ML 06 B&C,
JOHN DEERE J27, FORD M2C 159B, IMT.

Пакување: Пластичнио канти од 4лит, 10лит и лимено буре од 180кг.

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 1588
  • Код: TRAKTOL MHT SAE 15W-40
  • Достапност: На залиха